Bugüne kadar yaptığım haberler içinde, okuyucunun en çok ilgisini çekenin, kendi sağlık sorunumu yazdığım haber olması beni şaşırttı. Beni bugüne kadar, benzer sorunu yaşayan çok sayıda kişi aradı.

Biliyorsunuz bir süre önce, sol bacağımın kalça kemiğinde yaşadığım sorunu, “Kalça kemiğimi kesilmekten kurtardım” diye haber yapmıştım. Haberde, 2015 yılında kasığımdaki şiddetli ağrılarım yüzünden gittiğim devlet hastanesinde, ‘Avasküler Nekroz’ (Kalça kemiği iltihabı) teşhisi konduğunu ve sonrasında yaşadığım sıkıntılı süreci ve Türkiye’de sağlık sisteminin sıkıntılarını anlatmıştım.

KALÇA KEMİĞİMİ KESİLMEKTEN NASIL KURTARDIM

Haberin Sabah gazetesinde yayınlanmasından sonra, benzer sorunları yaşayan ya da önerilerde bulunmak için çok sayıda insan bana ulaştı.

Açıkçası, haberi yaptığım o günlerde kalça kemiğimdeki sorun hala devam ediyordu. Dağıstanlı Ayşet Şarifova ve eşi Sait’le tanışmam da o günlere rastladı. Sabah gazetesinin abonesi olan Ayşet Şarifova’nın eşi Sait beni aradı ve kemik ve kas sorunları üzerine etkili bir tedavi yöntemleri bulunduğunu söyledi.

Fatih İskenderpaşa camisinin sokağında bir apartman dairesi.  Ayşet ve Sait Şarifova, burayı muayenehaneye dönüştürmüşler. Ayşet’in uzmanlık alanı aslında bioenerji… Bir mercekten gözlerinizin içine bakıyor ve “Sizin şuranızda sağlık sorununuz var” diyor. Rusya ve Kafkaslar’da yaygın bir yöntem.

GÖZÜNÜZDEN HASTALIĞINIZI OKUYOR

Tedavi yöntemleri de çok ilginç Ayşet’in. Kemiğin ağrıyan bölümünü, petrol türevi parafine batırılmış bezle sarıyor. Sıcak bezdeki parafin, kaslarınızı ve kemiğinizi yumuşatıyor. Sonra kemiğin ve kasların sorunlu bölgelerine, bitkisel karışımlarla yaklaşık bir saatlik ısrarlı bir masaj uyguluyor. (Manuel terapi)…

Doktorlarım “Üzerine basma” dedikleri için bir yıl boyunca üzerine tam ağırlık vermediğim sol bacağımın çapının, sağ bacağıma göre 6 santim incelmiş olduğunu gördüm. Bir haftalık manuel terapi sonucunda, bacağımın normal kalınlığa ulaşmasına ne kadar şaşırdığımı vurgulamak isterim. Ve en önemlisi de Ayşet ve Sait Şarifova’nın tedavisinden sonra, kalça kemiğimdeki ağrıların hissedilir derecede azaldığını, bacağımın artık daha güçlü olduğunu belirtmek istiyorum.

http://www.sabanarslan.com/2016/06/avaskuler-nekrozumda-son-durum-ayset.html