Tedaviden Önce

Dr. Ayşet Şerifova, dayibetli hastalarının iyileşmeyen yaraları için bitkisel çözümler üretti. Ahmet Lise, bir şeker hastası. 2005 yılı Ağustos ayında bir inşaatta kaza geçiren sanayici Ahmet Lise’nin bütün vücudu yara bere içinde kaldı.

Tedaviden Önce10 gün hastanede tedavi edildi; ancak sağ bacağının diz altında açılan yara şeker hastası olduğu için bir türlü iyileşemedi. 4 ay boyunca her gün hastanede pansuman yaptırdı. Ancak açık yara, giderek büyüdü. Birkaç ameliyat ile yaralar komple temizlendi. Bacağından alınan bir parça ile yara kapatıldı. Ancak daha sonra tekrar açıldı. 35 gün boyunca günde iki kere oksijen tedavisi seansına katıldı. Kapanmaya başlayan yara tekrar enfeksiyon kaptı ve açıldı. Ahmet Lise, bitkisel tedavi ve biyoenerji uzmanı Dağıstanlı Dr. Ayşet Şerifova’ya geldiği zaman sağ ayağına basamadığı için tekerlekli sandalye kullanıyordu. Dizinin altında, baldır kısmında kemiğe kadar derinleşen, bir yumruk girecek kadar geniş kötü kokulu bir yarası vardı. Sağ bacağı tamamen şişmişti.

İki yıl boyunca farklı sağlık kuruluşlarında tedavi gören; ancak bir netice alamayan Ahmet Lise’nin bacağındaki kronik yara ‘tamamlayıcı tıp’ denilen bitkisel tedavi yöntemleri ile iyileşti. Bacağı kesilme aşamasına gelmişken bugün koşu bandında spor yapacak kadar sağlığına kavuşan Ahmet Lise (57), şeker oranının yükselmemesi için yine bitkisel bir diyet uyguluyor. Ahmet Lise’nin doktoru Ayşet Şerifova, yara tedavisinde günlük pansumanın çok iyi yapılması gerektiğini söylüyor.

Dr. Şerifova, Ahmet Lise kendisine geldiğinde öncelikle şekerinin düşmesini sağlayacak bir diyet programı uyguladığını söylüyor. Lise’nin yediği her şeyi kontrol edip sınırladı. Yer elması suyu, yulaf suyu, keten tohumu gibi kandaki şeker oranını düşürecek bazı bitkileri de takviye olarak tüketmesini sağladı. 3 gün de hastanede yatıp şeker ayarlaması yaptırmasını istedi. Dr. Şerifova, açık yaranın pansumanı için Türkiye’de bilinmeyen ve içeriğinde taze ceviz yaprağına kadar çok farklı bitkiler bulunan bitkisel ispirtoyu kullandı. Bununla dönüşümlü olarak yara iyileştirici etkisi olduğu bilinen sinir otunu da uyguladı. Ayrıca mikropları öldürmek için yine Türkiye’de kullanılmayan bir alet ile ‘ultraton terapi’ yaptı. Yarayı temizledikten sonra mikropları temizlemek için etkili olan kendi yaptığı bitkisel merhemi sürdü. 2 ay boyunca günde üç kere bu şekilde tedavi edilen yara yerindeki kas ve damarlar yeniden güçlendi ve yara tamamen kapandı.