Dağıstanlı biyoenerji uzmanı Ayşet Şarifova, gözbebeklerine bakarak vücutta bulunan hastalıkları teşhis ediyor. Şarifova bel ve boyun fıtığına, baş ağrısına ve eklem rahatsızlıklarına biyoenerji, manuel terapi ve bitkisel tedavi ile şifa veriyor.

Fatih’teki Biyoenerji Sağlıklı Yaşam Merkezi’nde gözden hastalık teşhisi yapıldığını öğrenince soluğu biyoenerji, manuel terapi ve bitkisel tedavi uzmanı Ayşet Şarifova’nın yanında aldık. Dağıstanlı Şarifova bugüne kadar yüzlerce kişiye şifa dağıtmış, biyoenerji yeteneğini ise küçük yaşlarında vücuduna yapışan metaller sayesinde keşfetmiş. Enerjinin fazlalığından dolayı hep hasta olduğu için biyoenerji alanına yönelmiş. Modern tıp eğitimi alarak hemşire olan Şarifova’nın hocaları ondaki yüksek enerjiyi fark ederek Moskova Biyoenerji Tıp Akademisi’ne yönlendirmişler. Burada çok başarılı olmuş ve ülkesine giderek yüzlerce hastaya şifa dağıtmış. Talep üzerine 15 yıl önce İstanbul’a gelmiş. Gözlerden hastalık teşhisi ve biyoenerji yöntemi Amerika, İngiltere, Uzakdoğu ülkelerinde çok kullanılırken, İstanbul’da bilinmiyorken Şarifova, Osmanlı’da da kullanılan bu şifa yöntemini büyük uğraşlar sonucu bilinir hale getirmiş.

MANUEL TERAPİ DE YAPIYOR
Yüzlerce insana şifa kaynağı olduğunu söyleyen Şarifova, manuel terapi ile birçok bel, boyun ve eklem hastalıklarını yedi, 10, 15 günlük seanslarla tedavi ettiğini söylüyor. Hastalık teşhis sürecini ise şu şekilde anlatıyor: “İlk olarak iredeloji (gözlerden hastalık teşhisi) yapıyorum. Büyüteçle hastanın gözbebeklerine bakıyorum. Buradaki noktalara göre organlarda hangi hastalıkların olduğunu görebiliyorum. Bu binlerce yıllık mazisi olan bir yöntem. Sonra hastanın dikkat etmesi gereken noktaları anlatıyorum. Ardından tırnak ve dil muayenesi yapıyorum. Gözler vücudun aynası, tırnaklar nokta ve çizgilerine göre stresli olup olmadığınızı gösterir. İç organlarınızın düzgün çalışıp çalışmadığını ise diliniz gösterir.” Muayenenin son aşaması ise biyoenerji bölümü. Şarifova, hastanın ellerini alıyor, iki gözüyle sol gözüne bakmasını istiyor. Karşısındaki kişinin vücudu istem dışı ileri ve geri gidiyor. Böylece biyoenerji ile kişideki rahatsızlıkları teşhis edip tedavi sürecini başlatıyor. Şarifova’nın altını çizdiği nokta ise, hastanın modern tıp tedavisi devam ederken bu yöntemin tedavi sürecini kısaltması. Altı ayda bitecek bir tedavi, biyoenerji ile birlikte iki ayda sonlanabiliyor. Tedavi yöntemi ise kişiye göre belirleniyor.

NELERİ TEDAVİ EDİYOR?
Bel ve boyun fıtığını, baş ağrısını ve eklem rahatsızlıklarını biyoenerjiyle tedavi eden Şarifova, sonrasında manuel terapi uyguluyor. O, iyileşmeyen yaralar, şeker hastalığı, iç hastalıklar, böbrek rahatsızlığı, hepatit, bronşit, kadın hastalıkları, prostat, idrar tutamama, egzama, bağışıklık sistemi gibi birçok hastalığı da tedavi ettiğini belirtiyor ve ekliyor: “Düzenli, sağlıklı bir yaşam için sabah erkenden müzik eşliğinde hareket edilmeli. Duş alınmalı ve güzel bir kahvaltı yapılmalı. Akşam geç saatte yemek yememeli. Öfke, üzüntü insanın vücuduna zarar verir. Dışarıda ve evdeki stres birbiriyle birleşiyorsa rahatsızlıklar oluşur. Bunun için hayata olumlu bakın!”

http://www.sabah.com.tr/pazar/2016/03/06/gozunuzden-hastaliginizi-okuyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.